+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

Від чого залежить термін служби металочерепиці і як його подовжити?

22

10.2019

Термін придатності металочерепиці залежить від багатьох умов. В середньому виробники надають гарантійний термін близько 15 років. Проте при правильному монтажі та догляді така покрівля може слугувати більше 50 років. Для цього потрібно знати, що впливає на якість черепиці та як за нею правильно доглядати, щоб вона служила довше.

Першим показником, що впливає на довговічність, є правильний монтаж. Якщо дах встановлювали професіонали, які вже знають всі «хитрощі» цього матеріалу, то це шлях до продовження життя покрівлі. Якщо ж металочерепиця встановлювалась з помилками – то термін придатності зменшиться.

Другим і найважливішим елементом «зносу» є часта схильність до корозії. Саме тому необхідно купувати металочерепицю з високим вмістом цинку: чим більший цинковий шар, тим краще дах захищений від корозії. Зазвичай така черепиця одна з найдорожчих, але вона прослужить вам довше.

Зазвичай спочатку піддаються корозії місця, де кріпиться металочерепиця між собою, кінці листів черепиці, де були подряпини при монтажі і т.д. Такі пошкодження потрібно додатково обробляти спеціальною речовиною, яка допоможе даху зберігати довше належний вигляд. Взагалі такі профілактичні роботи краще проводити кожних 5-10 років, щоб не допускати фатальних наслідків.

І звичайно, на стан покрівлі впливає місцевість, де побудований будинок – а саме, погодні умови, які переважають у тому чи іншому районі. Якщо це південь з жарким кліматом, палючим сонцем, то така металочерепиця швидше піддається вигоранню ніж та, що розташована в районі з прохолодним кліматом.

Тому, термін придатності металочерепиці – це показник індивідуальний, який залежить від трьох показників: монтажу, розміру цинкового шару та погодних умов.