+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

Штахетник для огорожі: дерев'яний чи металевий?

02

07.2019

Всі ми звикли до дерев’яних парканів, які можна назвати класикою. Проте з часом людство модернізує звичні нам речі та вдосконалює їх. Як альтернатива дерев’яних штахетів з’явились металеві – євроштахети. Вони являють собою металеві пластини з оцинкованої сталі з полімерним покриттям.

Металеві штахети практичніше тим, що вони досить прості у монтажу, після якого не потрібно ніяких додаткових дій. Адже дерев’яні постійно потрібно фарбувати, покривати захисними матеріалами тощо.

Термін придатності євроштахетів значно більший, вони зберігають свій первинний вигляд значно довше. Наприклад, в середньому дерев’яний паркан служить 15 років, а металевий – 40 років. Різноманітність кольорів та форм дозволить вам обрати саме той вид, який краще пасуватиме до вашого дизайну (є навіть форма/колір з імітацією дерев’яних штахетів).

Щодо екологічності та натуральності, то тут перевага у дерев’яних штахет, оскільки вони повністю вироблені з деревини. Проте вони не вогнестійкі, на відміну від металевих. Якщо у вас територія огородження спеціалізована (наприклад АЗС, склади і т.д.), то безпечніше обрати євроштахети. Крім того, на ньому можна встановити додаткове обладнання – систему освітлення або відеоспостереження.

Міцнішими вважаються металеві штахети, вони є двох видів: із завальцьованими кінцями та незавальцьованими. Перший варіант буде надійнішим. Також, євроштахети менше піддаються корозії, погодним умовам та ультрафіолетовому впливу.

По ціні металевий штахетник дорожче ніж дерев’яній, але враховуючи термін придатності та вартість обслуговування, вони виходять плюс/мінус в одну ціну. Тому при виборі матеріалу визначайтесь, які характеристики для вас є ключовими та обирайте те, що вам до душі.