+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

+38 (096) 101-99-99

+38 (066) 101-99-99

Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17

Покриття металочерепиці. В чому різниця і як вибрати?

25

02.2020

Коли їдеш Україною, звертаєш увагу на різноманітні варіанти дахів будинків, це не тільки форма, але й всі можливі кольори. Це не просто фарба, як здається на перший погляд, а це справжній захист покрівлі, – від матеріалу покриття металочерепиці залежить дуже багато, адже воно захищає металочерепицю від корозії.

Розглянемо найпоширеніші види покриттів, їх особливості та переваги:

1. Поліестер – вважається найдешевшим покриттям з відмінними показниками захисту металу від корозії і стійкості проти вигоряння. Зазвичай це металочерепиця з глянцевою поверхнею.

Недоліком покриття можна вважати низький ступінь захищеності поверхні від механічних пошкоджень.
Перевагами покриття є найширший спектр кольору і низька ціна. Термін експлуатації металочерепиці з покриттям з поліестеру становить близько 5-10 років.
Покращений поліестр вважається матовий – він трохи товщий і надійніший, проте немає такого широкого кольорового спектру. На нього гарантія в середньому 15 років. Матовий дах – менш схильний до вигорання ніж глянцевий.
2. Поліуретан – має широкий діапазон міцності – високу стійкість до зовнішніх впливів. Поліуретан легко протистоїть впливу ультрафіолетового випромінювання, підвищеної кислотності, вологи та перепаду температур.

На сьогоднішній день по співвідношенню ціна/якість цей матеріал є лідером серед інших видів покриттів.

3. Пластизол (ПВХ смола) – відрізняється підвищеною товщиною і міцністю, зносостійкий, слабо схильний до впливу факторів зовнішнього середовища. Недоліком є неможливість використання в умовах жаркого клімату – цей матеріал має низьку стійкість до високих температур. За зовнішнім виглядом пластизол можна розпізнати по текстурованих малюнках, що імітують дерево або шкіру.

4. Полівінілдефторід – найбільш пластичне полімерне покриття, має високу стійкість до механічних пошкоджень і до ультрафіолетового випромінювання, практично не схильний до вицвітання. Покриття має невелику товщину, але є стійким до будь-яких чинників зовнішнього впливу. Довговічне покриття використовується навіть в умовах агресивних середовищ – на морському узбережжі і в промислових районах з хімічно несприятливим середовищем. Покриття має широку кольорову гаму.
Недоліком є висока вартість.