+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

ЯКА МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЯ КРАЩЕ: МАТОВА ЧИ ГЛЯНЦЕВА?

11

06.2019

Кожен господар хоче, щоб його домівка виглядала гарною та доглянутою. Першим, що кидається в очі, коли люди дивляться з вулиці на будинок – це дах. Від його вигляду багато чого залежить, якщо він гарний і новий – то одразу будинок виглядає достойно. А якщо покрівля дому не свіжа, полупились частинки, покрівля частково поросла мохом – то все це псує зовнішній вигляд всього будинку.

Сучасні українці обирають для свого даху металочерепицю, оскільки вона має значно більше переваг на відміну від інших покрівель (керамічна черепиця, рулонні або листові покриття тощо). Серед переваг: легка вага, гнучкість (важливо для тих у кого дах не рівний, а з дизайнерськими вигинами), простота у монтажі, фінансова доступність, пожежостійкість, екологічність та ін.

Отже, з типом покрівлі ви визначились. Тепер розглянемо, яку краще купити металочерепицю. Є два види: матова та глянцева. Різниця не тільки в зовнішності, а й у технологічних показниках.
Глянцева металочерепиця виглядає більш святково, додає будинку «лоску». Для будівель з дизайном «під старину», по типу середньовічних замків вибирають матову поверхню.

Щодо експлуатаційних показників, то обидва види повинні мати достатню стійкість до ультрафіолетових променів. Адже саме вони постійно впливають на покрівлю, незважаючи, чи сонячна погода, чи дощова. Якщо вибрати неякісну черепицю, то 4-5 років – і ультрафіолетові промені спочатку змінять колір (вигорить) металочерепиця, а потім і взагалі з’явиться корозія.

Глянцева металочерепиця вважається стійкішою до ультрафіолету – вона відбиває промені. Проте і матову металочерепицю покривають захисними шарами.
Матова черепиця більш стійка до погодних умов, оскільки в ній зазвичай більша місткість цинку – це додає їй міцності.

При виборі металочерепиці (не має різниці, чи це глянцева, чи матова) слід звертати увагу на товщину. Для житлових будинків краще брати чим товщу (більше 0,45 мм), для підвісів, козирків можна і тоншу (до 0,45 мм).

Найголовніше, щоб металочерепиця мала маркування та сертифікати якості. В середньому термін експлуатації металочерепиці близько 40 років.