+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

+38 (096) 101-99-99

+38 (066) 101-99-99

Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17

Зростання цін на метал: купувати металеву покрівлю зараз або чекати зниження цін?

26

08.2021

На початку 2021 року в Європі метал, металопрокат (сталевий і алюмінієвий лист) різко здорожчали. На це є, звісно, певні причини. Які саме?

  1. Через перевиробництво металопрокату та затоварювання ним ринку у 2020 році, основний китайський постачальник вирішив знизити випуск своєї продукції. Такий спеціальний маневр зумовив дефіцит металопрокату на світовому ринку і призвів до стрибка цін вгору.
  2. Карантинні обмеження COVID-19, введені більшістю країн, на початку 2021 року посилили штучно створену проблему. Незважаючи на те, що Китай найшвидше оговтався від наслідків пандемії і відновив обсяги виробництва металопрокату до докарантинного рівня, все ж європейський ринок постраждав дуже сильно.
  3. World Steel Association зазначає, що 2020 рік був дном кризи промисловості. Зупинці металургії також посприяв COVID -19. Хубей – центр світової металургії – знизив обсяги виробництва на 28%. Через брак сировини окремі сталеливарні заводи не змогли відновити свою роботу навіть на 50%. Припинили діяльність підприємства з переробки металобрухту. Як наслідок – дефіцит, високі ціни, недопостачання сировини і товару, зростаючий внутрішній попит. Зсилаючись на думку експертів, для виходу на рівень виплавки сталі до пандемії знадобиться 2-3 роки.
  4. Сподіваймось на те, що масова вакцинація, правильне карантинне обмеження, дотримання санітарних норм безпеки дозволить якнайшвидше подолати окремі проблеми у металопереробній галузі. У період уповільнення економіки виник відкладений попит та з’явився новий, що потребує більше металу для заводів, фабрик. Оскільки почав відновлюватися сектор будівництва, окремі види металопрокату (листовий метал, арматура), здорожчали на 20-40% у Європі.

Отже, причини різкого підвищення цін на метал – наслідок декількох факторів. Окремо ні світовий тренд, ні карантинні обмеження не дали б такий результат. Співпавши, вони створили глобальну проблему у галузі металургії.

Висновки

  • У даний час попит значно більший, ніж пропозиція;
  • зниження вартості можливе тільки після запрацювання промислових металургійних підприємств на допандемічному рівні.

Перезавантаження металургії займе приблизно 2-3 роки.

  • На ціну листового матеріалу впливає курс долара, зовнішні чинники, пов’язані із політикою і економікою.

То купувати метал чи чекати зниження його вартості?

  • Якщо ви маєте запас будматеріалів на 2-3 місяці, є можливість зачекати із купівлею. Можливо, ситуація зміниться, впаде сезонний попит і, відповідно, ціна, на якій ви зможете заощадити приблизно 10-15% вартості.
  • Якщо ви будуєтеся зараз (споруджуєте будинок, комерційну нерухомість, виробниче підприємство), то майте на увазі, що ціни залишаться стабільними, не знизяться, а навпаки, можуть зрости.

Отже, краще купувати матеріали відразу на весь об’єкт будівництва без витрат на додаткове постачання.

  • Складські запаси арматури, листових покрівельних матеріалів у даний час, не повні. Якщо пожвавиться будівництво, то дефіцит сприятиме підвищенню вартості покрівельних матеріалів приблизно 10-15%.

Отже, краще купувати металеві покрівельні матеріали зараз і в достатній кількості.