+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

+38 (096) 101-99-99

+38 (066) 101-99-99

Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17

Ремонт покрівельного покриття: металочерепиця

27

03.2020

Що робити, якщо тече покрівля з металочерепиці? Дах – конструкція, яка складається з декількох шарів. Кожен з них виконує певну задачу.

Отже, залежно від характеру виявлених дефектів ремонт даху з металочерепиці може бути трьох видів:

  • аварійний (точковий) – виконується в екстреному випадку, коли несподівано дах з металочерепиці протікає і щось необхідно замінити;
  • профілактичний ремонт – заздалегідь запланований. Ремонтні роботи організовують у встановлений графіком час, щоб усунути якісь недоліки, забезпечити періодичне підновлення захисного покриття і продовжити термін експлуатації конструкції;
  • капітальний – повна заміна покрівельного матеріалу і крокв в тому випадку, якщо пошкоджено понад 50% покрівлі.

До першого варіанту ремонтних робіт найчастіше вдаються при виявленні послаблень кріплення листових заготовок або при їх частковій деформації і пошкодження захисного покриття. Порядок і обсяги робіт при інших видах відновлювальних процедур встановлюються в кожному конкретному випадку індивідуально.

Металочерепиця виготовляється з листів сталі, поверхня яких захищає полімерне покриття. Якщо шар полімеру порушений, сталь іржавіє. При регулярному огляді виявляються не тільки пошкодження покрівельного матеріалу, але і зазори між листами, які усуваються за допомогою клейкої стрічки або спеціального герметика.

Пробоїни, розмір яких не перевищує 5 мм, слід за допомогою сталевої щітки очистити від іржі, бруду і залишків фарби. Після цього на відновлювану поверхню наноситься шар спеціального захисного герметика або замазки таким чином, щоб він закривав пробоїну приблизно на 3 см на всі боки. Після його висихання пошкоджене місце зафарбовується барвником, колір якого підбирається в тон полімерному покриттю.

Пошкодження розміром 7–11 см спочатку необхідно законопатити, потім накласти латку зі спеціального матеріалу на основі склотканини, покритій густим шаром сурику.

Якщо дах з металочерепиці протікає через досить великі пошкодження, то пошкоджену частину покрівлі слід вирізати і на всю ширину аркуша поставити латку. Але в цьому випадку важко поєднувати малюнок. До того ж латка буде відрізнятися від покрівлі і за кольором. Набагато ефективніше замінити весь лист або навіть цілу картину.

Найчастіше виявляються пошкодженими місця примикання покрівельного матеріалу до жолобів, де взимку накопичується найбільший обсяг снігу. В цьому випадку слід замінити покрівлю на всій ділянці. Щоб уникнути подібної неприємності в майбутньому, слід встановити снігозатримувачі на даху.

Звернемо вашу увагу на те, що при проведенні ремонтних робіт необхідно керуватися не тільки розглянутими вище правилами, а й вимогами діючих технічних нормативів.