+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

+38 (096) 101-99-99

+38 (066) 101-99-99

Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17

Пластикові вікна потіють: причини та що з цим робити?

17

12.2019

З настанням холодних днів, багато мешканців як багатоквартирних, так і приватних будинків стикаються з проблемою запотівання вікон. Причин для цього багато, і немає єдиного рішення.

Причиною є вологість, яка конденсуючись на холодній поверхні, перетворюється у воду. Тому для того, щоб вікна не потіли, нам слід розібратися з цілим комплексом пристроїв, що використовуються у вашій квартирі, для виявлення причини виникнення вологості.

Почнемо з опалення. Ні в якому разі в квартирах не користуйтеся в якості опалення газовою плитою або іншими пристосуваннями газових пальників без витяжки. Крім підвищеної вологості, це ще небезпечно для життя. Тому, подбайте в першу чергу про виведення випарів від спалювання газу, забезпечивши належну вентиляцію приміщення.

Тепер, що стосується джерела парового опалення. У стандартних квартирах батареї елементів обігріву як правило, розташовуються під вікнами, що має забезпечувати правильну циркуляцію повітря в приміщенні. У разі проникнення в квартиру зайвого холодного повітря, після його прогріву в приміщенні піднімається вологість, яка густим шаром конденсується на склі вікон.

Також, осередком вологості є погано провітрювані ванні кімнати, приміщення комірок і т.д.
У приватних будинках головним осередком вологості може бути відсутність теплоізоляції підлоги або стелі. Тут вже нічого не поробиш, треба вживати заходів щодо їх утеплення.

Причиною для запотівання вікон може послужити і висушування білизни в квартирі, тому подбайте про належну вентиляцію.

Що робити, якщо у вас пітніють пластикові вікна, а вищезазначені внутрішні причини будівлі виключаються? Хоча і конструкції з металопластику останнім часом впевнено займають лідируючі позиції в сучасному будівництві, все одно не виключається необхідність в їх профілактиці.

Справа в тому, що, як і всі предмети, рами і стулки пластикових вікон схильні до деформації. Це не шкодить їх формам, однак можуть виникнути проблеми при самому незначному їх зсуві, може створити зазори, через які в приміщення буде проникати холодне повітря.

Таким чином, щоб пластикові вікна не потіли через проникнення в приміщення холодного повітря, слідкуйте за прокладками пластикових вікон, які розташовані по периметру стулок. У разі втрати пластичності, розсипання або механічних пошкоджень, їх слід негайно змінити.

Якщо склопакет потіє зсередини, то необхідно звернутись до майстрів, самостійно краще не розбирати вікно. Перевіряйте кріплення стулок до рам. Найчастіше, кріплення до пластикових рам стулок може бути розслабленим, що може стати причиною виникнення зазорів. Також стежте за кріпленням деталей фурнітури.

Розгерметизація віконного профілю або рами призведе до конденсації вже всередині пластику, що в подальшому може викликати несправності механізму розташованих усередині профілів стулок.