+38 (050) 724-97-77
+38 (097) 914-36-05
Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20
+38 (096) 101-99-99
+38 (066) 101-99-99
Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17
+38 (050) 724-97-77
+38 (097) 914-36-05
Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20
+38 (096) 101-99-99
+38 (066) 101-99-99
Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17
01
07.2020
Якому матеріалу віддати перевагу для паркану – штахетнику або профнастилу? У чому переваги і недоліки експлуатації, витрати на обслуговування? Що краще і що дешевше?
1. Паркан з євроштахетника і його особливості
На відміну від паркану з профнастилу, металевий паркан із штахет не виглядає громіздким, а фігурний верх і різноманітність кольорів створюють естетичний вигляд огорожі. Такий паркан є добре провітрюваним і не затінює присадибну ділянку.
По суті, штахетник – це планки з оцинкованого металу, покритого захисним полімерним шаром, який розрізаний на профільні фрагменти. При його виробництві використовується сталь високої якості. При грамотному монтажі термін експлуатації металевого паркану становить не менше 50 років.
Планки виготовляються методом холодного прокату за аналогією з виробництвом профільованого листа, при цьому його численні вигини забезпечують готовому виробу жорсткість і міцність.
Крім різного забарвлення паркану, він може відрізнятися і по ширині. Різною буває і висота окремих виробів – від 0,5 м до 3 м і більше.
Завдяки своїй конструкції металевий паркан із штахет не боїться сильного вітру на відміну від суцільного паркану з металопрофілю. А можливість підібрати для забору один із всіляких відтінків і кольорів допоможе гармонійно вписати його в загальний дизайн будинку та ділянки. Такий штахетник може стати хорошим огородженням як для житлових і дачних ділянок, так і для саду або парку.
Крім цього штахетник відмінно поєднується з іншими огороджувальними елементами з каменю, дерева або цегли. Одним з найбільш вдалих рішень є поєднання опор з цегли з встановленим між ними металевим парканом. Таке огородження виглядає елегантно і фешенебельно, при цьому створюється відчуття захищеності і стійкості.
2. Огорожа з профнастилу і її особливості
Огорожу з цього матеріалу можна швидко встановити – визначається потрібна лінія по периметру, проводиться установка стовпів, поперечних стійок, а потім прикріплюються профлисти. За таким парканом господарі відчувають себе комфортно – він захищає від сторонніх поглядів, будучи досить міцним. Огорожу з профнастилу можна зробити високою. При висоті 3-5 м заглянути за огорожу буде неможливо. Такий паркан також буде приглушати звуки, що доносяться ззовні, створювати своєрідний звуковідбивальний екран, а також захищати від пилу.
Огорожа прослужить вам довго – профлист оцинкований має термін служби до 20 років, а покритий полімерами може прослужити і набагато довше. Підходить як для спекотного клімату, так і для країн, з сильними морозами.
Якщо порівнювати суми, які ви витратите на паркан з профнастилу або аналогічний паркан з металевого штахетника, то безумовно дешевшим варіантом буде паркан з профнастилу.
Як одна, так і інша огорожа не потребує фарбування. Полімерні покриття, незалежно від кольору, гарантують термін стійкості до 25-30 років без вицвітання, пошкоджень і утворення корозії. У міру забруднення забору, необхідно обмивати його водою. Використовують для цього безконтактну мийку і хороший натиск води з водопровідного шланга. У цьому полягає весь догляд.
Вибираючи матеріал для огорожі, важливо враховувати переважаючі кліматичні умови. Якщо останнім часом спостерігаються часті пориви або навіть шквальні вітри, то краще відмовитися від більш дешевого типу паркану – з профнастилу. На відміну від євроштахетника суцільний паркан не витримує великих вітрів. Шквальний вітер пошкодить його або просто віднесе, вирвавши з конструкції. Металевий паркан зі штахет вільно пропускає повітря (знижуючи вітрові навантаження), не піддається деформації; в разі перекосу опорних стовпів не схильний до розриву, на відміну від профнастилу.