+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

+38 (096) 101-99-99

+38 (066) 101-99-99

Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17

ПАРКАН ІЗ ПРОФНАСТИЛА СВОЇМИ РУКАМИ

01

09.2020

Для того, хто вирішив побудувати паркан самостійно, крім профільованих листів будуть потрібні додаткові матеріали і інструменти: опори і заглушки для них; покрівельні заклепки; болгарка, дрель і свердла; зварювальний апарат; кронштейни для фіксації профлистів; лопата; буровий інструмент; металеві куточки для кутових з'єднань; бетонний розчин і тара для його замішування; мотузка; бітумна ґрунтовка.

Зовнішній вигляд паркана має велике значення. Можна просто захистити територію суцільним парканом з профільованих листів. Але є й інші варіанти. Наприклад, в поєднанні з кам'яним фундаментом або цегляними стовпами. Так і естетичність зросте, і міцність конструкції.

Кріплення повинне бути якісним. Адже саме від нього багато в чому буде залежати безпека монтажу і подальшої експлуатації. Купуючи саморізи, необхідно враховувати не тільки їх якість, а й кількість. Рекомендується використовувати не менше 50-ти на один лист.

Опорні стовпи для забору найкраще вибирати металеві. Такі опори гарантують цілісність всієї конструкції, що огороджує і її стійкість.

Ями для опорних стовпів повинні мати глибину, достатню для забезпечення стійкості паркану. У разі, коли будівництво ведеться у вітряній місцевості або на великому відкритому просторі, опори необхідно заглиблювати не менше, ніж на 1,2 м.

Всього можна розділити будівельні роботи на 5 етапів:

1. Розмітка території. Для цього необхідно огороджувати територію рівно натягнутою мотузкою. Далі – уздовж отриманої лінії готують лунки для опорних стовпів. Відстані між ними повинні бути рівними. Оптимальною величиною вважається інтервал в 2,0–2,5 м. Вибирати його слід в залежності від габаритів профільованих листів. У випадках, коли ґрунт відрізняється підвищеною крихкістю або вологістю, фахівці рекомендують віддати перевагу стрічковому фундаменту. Для його організації буде потрібно вирити замість точкових лунок суцільну траншею, заповнити її нижню частину піщаної подушкою, встановити металеві опори, дерев'яну опалубку і опорні стовпи, а потім – забетонувати простір, що залишився.

2. Установка опор і заливка цементного розчину, змішаного зі щебенем або дрібним гравієм в співвідношенні 1:2. Така суміш забезпечить більшу стійкість опорних стовпів і застигне протягом 48–72 годин. При облаштуванні стрічкового фундаменту доведеться почекати близько 2 тижнів.

3. Зварювання лаг. У випадках, коли висота огорожі передбачається вище 2 м, рекомендується використовувати 3-4 лаги. При цьому можна орієнтуватися на правило, що проміжок між лагами не повинен перевищувати 1,5 м.

4. Закріплення профлистів на готовому каркасі. Для цієї мети краще зупинити вибір на сталевих кріпильних саморізах. Самі профільовані листи також скріплюються між собою бічними сторонами. Відстань між нижнім краєм забору і землею має бути не менше 15 см, це забезпечує циркуляцію повітря і додатковий захист від корозії.

5. Прибирання території, мийка готового паркану струменем води, а також – обробка відколів і подряпин, які з'явилися в процесі монтажу, захисними складами.