+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

+38 (096) 101-99-99

+38 (066) 101-99-99

Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17

Парапет. Для чого потрібен?

29

01.2020

Отже, для початку розберемось, що таке парапет? – Це певна конструкція, яка захищає дахи. А саме, її встановлюють на краю даху для безпеки робітників (будівельників). Така конструкція має багато варіацій виготовлення, правильно вибрана – дозволяє покрівлі ефективно чинити опір тиску вітру, без нього вітер легко підніме край покрівельного покриття і зірве його.

Використовують парапет на даху також естети, які хочуть сховати недоліки покриття, які виникають з часом використання, а також щоб приховати споруди, що знаходяться на даху (кондиціонери та інше).

Види парапетів:
1. Пласкої форми з відводом для крапель;
2. У формі коника – зазвичай кріпляться знизу та прикриваються козирком;
3. Складної форми – їх особливість, що вода може стікати в обидві сторони;
4. Прості зі скатом для води;
5. З поручнями – фігурні.

На багатоповерхівках зазвичай встановлюють парапети з цегли, висотою від півметра, до них вже додають деталі з металу або дерева для міцності. Для приватних будинків необхідності встановлювати цегляні парапети немає, на сучасному ринку з’явились багато аналогів зі зручнішим монтажем.

Зосередимо увагу на основних вимогах до встановлення парапетів:
1. Якщо покрівля активно експлуатується (на ній часто перебувають люди), то його висота повинна бути більше 1,2 м.
2. У випадку, якщо будівля менше 10 метрів, то встановлення парапету є не обов’язковим, а у разі перевищення такої висоти – він необхідний.
3. Де парапет з’єднується з покрівлею, потрібно обов’язково встановлювати шар водоізоляційного килима, при його встановленні краще звернутись до спеціалістів.
4. Якщо парапет вище 45 см, то він обов’язково повинен мати захисний фартух, закріплений герметично.

Отже, встановлення парапету на вашій будівлі є невідмінною частиною будівництва покрівлі, адже він захистить ваш дах від сильних поривів вітру та непогоди. А також, слугує захисним елементом для робітників, які знаходитимуться на даху.