+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

+38 (096) 101-99-99

+38 (066) 101-99-99

Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17

Обшивка балкону профнастилом: плюси і мінуси

26

05.2020

Балкон в сучасних квартирах – це може бути і тераса, і зона відпочинку, і місце для зберігання речей, що не помістилися всередині. Додаткову площу можна використовувати абсолютно по-різному. Очевидно одне – повноцінне використання балкона неможливо без його скління, утеплення і ремонту. Одним з важливих заходів стане обшивка балкона профнастилом.

Профнастил для балкону – матеріал легкий, простий в установці і швидко кріпиться без додаткових пристосувань. Під профнастил, можна монтувати утеплювач, забезпечуючи захист внутрішнього простору від вітру і вологи.

Металопрофіль – це сталевий лист високої якості, покритий антикорозійним шаром гарячого цинку і кольоровим полімером для декоративності. Лист профнастилу гофрований, гофри тут виконують функцію ребер жорсткості. Саме завдяки гофрі матеріал набуває несучої властивості і здатний витримувати підвищені навантаження.

Існує ще також профлист, матеріал з меншою висотою ребер жорсткості і має не настільки високу несучу здатність. Обшивка балкона профнастилом проводиться по суцільному решетуванню – з тим, щоб підсумкова міцність конструкції збільшилася. Профлист підійде тоді, коли мова йде про обшивку лоджії з цегляною огорожею. Якщо ж говорити загалом, то обшивка балкона профнастилом забезпечує наступні переваги: -

  • тривалий термін служби матеріалу, більше 40 років;
  • збільшений ступінь захисту від холоду, протягів;
  • профнастил не схильний до корозії, зберігає яскравість кольору навіть при тривалому впливі ультрафіолету;
  • матеріал досить легкий і не вимагає посилення несучої конструкції;
  • можливе проведення утеплення без скорочення корисної площі балкона;
  • можливість вибору з безлічі варіантів забарвлень;
  • і транспортування, і монтаж неважкий.

Обшивка балкона профнастилом являє собою обрешітку несучого каркаса. Каркас можна кріпити до металевих конструкцій балкона без посилення. Буде потрібно тільки зачистити наявні елементи і поґрунтувати їх, провести антикорозійну обробку. Як каркас можуть застосовуватися металеві профілі або бруски з дерева. Металеві профілі вважаються більш складними в монтажі, тому найчастіше створюють дерев'яний каркас з рейок.

Ігнорування цього правила призведе до істотного скорочення терміну служби конструкції – адже вона буде псуватися в умовах підвищеної вологості і постійних перепадів температур.

Що ж стосується рейок, то вони вибираються такої довжини, щоб були рівні довжині балкона. Достатній перетин брусків – 40х20 мм. Важливо не тільки прикріпити елементи каркаса до балконної огорожі, але і з'єднати їх між собою в кутках.

Обшивка балконів профнастилом може являти собою також додаткове утеплення. Для цього під листи поміщають мінеральну вату або інший утеплювач з хорошими теплоізоляційними властивостями. Оскільки утеплювач – це майже завжди пористий матеріал, він може легко зіпсуватися в умовах підвищеної вологості. Щоб цього не сталося, мінеральну вату накривають паро- та гідроізоляційними плівками. Виходять своєрідні «сендвічі», забезпечують гідро-, вітро- і теплозахист.

Що ж до недоліків обшивки балкону профнастилом балконів – їх немає.