+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

+38 (096) 101-99-99

+38 (066) 101-99-99

Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17

Які РЕМОНТНІ РОБОТИ краще проводити ВЕСНОЮ в своєму домі?

05

05.2020

Весна – найкраща пора року для початку ремонтних робіт на вашій приватній ділянці, саме тоді можна починати майже будь-які роботи. Перед початком радимо визначити «фронт робіт», для цього напишемо основні місця вашого будинку, які потрібно перевірити весною для своєчасного ремонту/заміни.

1. Огляньте покрівлю на предмет пошкоджень. Якщо за зиму дах пошкодився і ви помітили на стінах і стелях протікання, усуньте їх якомога швидше. Огляньте горище на предмет вогкості і цвілі – вони можуть говорити про невеликі тріщини, які непомітні оку.
Якщо є можливість оглянути дах із зовнішнього боку, перевірте, чи немає на поверхні відшарованої фарби, бульбашок і іржі. І заодно уважно огляньте водостічні труби.
Навіть якщо з дахом все в порядку, виділіть час і промийте покрівлю водою. Використовуйте м'які щітки або губки, щоб не пошкодити поверхню. Застарілі плями можна спробувати відтерти розчинником (тільки наносьте його точково на місця забруднень). І потім, якщо необхідно, пофарбуйте дах.

2. Зверніть увагу на фасад. Так само, як і покрівля, фасад будинку взимку міг постраждати або почати руйнуватися (навіть незважаючи на те, що сильних морозів в цьому році не було). Незначні пошкодження можна усунути самостійно. Також зверніть увагу на фундамент і цоколь будівлі – можливо, їх теж потрібно підлатати.

3. Перевірте підвальне приміщення. Якщо у вас погано організована вентиляція в підвалі, тут може накопичуватися вогкість і цвіль. Також через вогкість нерідко утворюється грибок, який поступово руйнує стіни.
В першу чергу проведіть ретельне вологе прибирання і переберіть всі речі, які зберігаються в підвалі. Якщо частина з них пошкоджена, значить, у вас завелися гризуни, які також можуть принести чимало клопоту.
Не відкладайте на потім ремонт стін і конструкцій, а також усунення неполадок з вентиляцією. Потім обробіть стелю і стіни спеціальними антигрибковими покриттями.

4. Огляньте всі вікна і двері. Зробіть одноденне провітрювання, відкрийте всі вікна і двері – це допоможе позбутися від вологи і цвілі і додати свіжого повітря. Заодно перевірте, щоб не було ніяких пошкоджень на віконних рамах, а також тріщин на дверних полотнах. При необхідності прошпаклюйте поверхні, а потім пофарбуйте і покрийте лаком.

5. Подивіться, чи все працює. Всю побутову техніку та сантехнічне обладнання потрібно перевірити. Те ж саме стосується і електрики, переконайтеся, що з проводкою все в порядку.

6. Перевірте вуличні дроти і розетки. На ділянці куди більше небезпек для електроприладів, ніж усередині будинку. Якщо ви виявите неполадки, нічого не чіпайте і викличте електрика – це може бути небезпечно.

7. Огляньте огорожу і хвіртки. Старий похилений паркан давно пора замінити. Або хоча б підлатати і пофарбувати. Також важливо перевірити всі замки на хвіртках і позбутися від бруду та іржі.

8. Не забудьте про садові доріжки. Через різкі перепади температур доріжки могли постраждати. Тріщини можна залити бетоном або замінити пошкоджені плитки в мощених доріжках.

9. Перевірте всі прибудови, включаючи гараж, сарай і навіть звичайну літню альтанку. Краще відразу переконатися, що з ними все в порядку (або усунути всі проблеми).

10. Не забудьте про систему водопостачання. Огляньте зовнішні водопровідні труби і подайте воду під сильним напором: якщо десь є пошкодження, ви відразу помітите протікання.
Якщо у вас є колодязь, очистіть його від торішнього листя і гілок. І зверніть увагу на рівень води: якщо він занадто низький, можливо, колодязь доведеться ремонтувати.