+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

+38 (096) 101-99-99

+38 (066) 101-99-99

Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17

Як правильно обирати металочерепицю? І чому вона може протікати і іржавіти?

02

06.2020

Від металочерепиці залежить зовнішній вигляд будинку і надійність покрівлі. Щоб покриття прослужило як можна довше і при цьому зберегло яскравий колір, не покрилося іржею і не деформувалося під вагою, потрібно правильно підібрати матеріал.

При виборі металочерепиці слід врахувати дизайн будівлі, рівень нагрівання металочерепиці сонячними променями залежно від регіону; прийнятну вартість; наявність хорошого сервісу компанії-продавця.

Від типу металочерепиці буде залежати не тільки зовнішній вигляд споруди, але і здатність покрівлі витримувати різні навантаження: товщу снігу, сильні пориви вітру. Основні параметри, на які слід звернути увагу:

  1. Товщина – від товщини листової сталі, використовуваної для виробництва металочерепиці, залежить стійкість покрівлі до навантажень, міцність майбутньої конструкції. Вироби, виконані зі сталі товщиною менше 0,4 мм, можуть деформуватися в місці згину, в місцях кріплення з'являться вм'ятини. Вона буде прогинатися під вагою монтажників.
  2. Профілювання – відповідає за зовнішній вигляд черепиці. Деякі вироби відрізняються простотою і містять мінімум вигинів, які ускладнюють форму. Інші ж виділяються складним рельєфом.
  3. Висота профілю – чим більше показник, тим вище несуча здатність покрівлі і здатність протистояти навантаженням, вище і ціна.
  4. Розміри листа – робоча ширина більшості видів 1 і 1,1 м. Довжина варіюється від 2 до 6 м.

Щодо виду покриття, то є декілька варіантів металочерепиці:

  • листи металочерепиці з покриттям Поліестер слід купувати для покрівлі, від якої не потрібно високої опірності до шкідливих атмосферних впливів;
  • листи з покриттям Пластізол орієнтовані для регіонів з холодним кліматом, де не буває жарких сонячних днів;
  • у південних регіонах, де поверхня даху буде схильна до сильного впливу ультрафіолетових променів, краще використовувати металочерепицю з захисним покриттям Пурекс, ПВДФ, Пурал;
  • для центральних регіонів можна рекомендувати листи металочерепиці з покриттям Пурал і Поліестер;
  • для регіонів з великою кількістю снігу в зимовий час краще металочерепиця з висотою хвилі не менше 2 см.

Зазначимо найчастіші причини протікання та іржавіння метелочерепиці. На ринку представлені бюджетні варіанти, зроблені з тонкої, дешевої сталі, які спочатку не розраховані на тривалий термін експлуатації. Ними можна крити господарські будівлі, сподіватися на комфорт з таким дахом у житловому будинку не варто. Якщо металочерепиця обрана правильно, все враховано, але з часом вона починає протікати, стукає в сильний дощ, вицвітає, іржавіє в місцях кріплення саморізів – претензії потрібно пред'являти покрівельникам.

Дах стукає і протікає, якщо черепиця погано підігнана, шари не впритул прилягають до обрешітки, саморізи недостатньо затягнуті або взагалі неякісні, неправильно покладена гідроізоляція і зроблена обшивка. При виборі покрівлі на дах житлового будинку, не варто економити на дрібницях, потрібно вибирати перевіреного виробника і якісний професійний монтаж.