+38 (050) 724-97-77
+38 (097) 914-36-05
Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20
+38 (096) 101-99-99
+38 (066) 101-99-99
Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17
+38 (050) 724-97-77
+38 (097) 914-36-05
Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20
+38 (096) 101-99-99
+38 (066) 101-99-99
Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17
08
10.2020
Зовнішній вигляд будинку – це візитна картка його господарів, а дах – це те місце, яке спочатку піддається впливу дощу, снігу і палючого сонця. В результаті довготривалої відсутності будь-якого очищення, матеріал покрівлі стає непридатним. Мало хто замислюється, що від чистоти даху залежить не тільки зовнішній вигляд будинку, але і його безпека. Багато хто приділяючи увагу чистоті фасаду, не надають великого значення утворенню моху на покрівлі, який призводить до деформаційних процесів на даху.
Рано чи пізно доведеться задуматися, оскільки площа зеленої парослі на даху буде тільки збільшуватися з часом. Руйнівний вплив моху на покрівлю є спірним: в якійсь мірі таке покриття грає роль додаткового захисту і оберігає черепицю від руйнування. Але супутні впливи моху на матеріали і конструкцію покрівлі є негативними, і все без винятку виробники черепиці стверджують, що від такої естетичної прикраси варто позбуватися якнайшвидше.
І для цього є ряд причин:
Ґрунтовно чистити дах потрібно не рідше ніж раз на п'ять років. Завдяки цій процедурі можна значно збільшити термін життя покрівлі. Методи боротьби з мохами бувають найрізноманітнішими, але без трудомістких робіт не обійтися.
Боротися з мохом складніше, ніж попередити його появу. Важливі заходи профілактики – недопущення накопичення на даху бруду, пилу, листя, піску.
Методи очищення даху:
1. Гідродинамічна мийка даху має на увазі – очищення поверхні даху потужної міні-мийкою. У цих апаратах струмені води під тиском повністю позбавлять від моху інших забруднень поверхню черепиці. При цьому необхідно пам'ятати, що для цих цілей використовують тільки високопотужні мийки.
2. Ручне очищення за допомогою щіток і води. Це більш трудомісткий метод, та й менш продуктивний. Від ретельності роботи залежить не тільки те, чи вдасться зняти весь мох, а й можливі пошкодження самого матеріалу. Працювати з покрівлею необхідно дуже акуратно, але при цьому якомога більш скрупульозно, видаляючи всі забруднення і залишки рослин з даху.
3. Хімічні засоби і гербіциди. Виробники м'якої черепиці для боротьби з мохами на північній стороні даху рекомендують застосовувати розчин з 1 частини хлоровмісткого відбілювача, змішаного з 10-ю частиною води. Наноситься такий розчин на поверхню покрівлі за допомогою губки, обов'язково в напрямку від коника до карниза.
Для захисту очищеної вручну або мийкою покрівлі підійдуть спеціальні антисептики для кераміки, бетону і каменю і різні захисні просочення, але при їх застосуванні потрібно враховувати тип матеріалу покрівлі, щоб виключити ризик побіління даху і порушення естетики.
Попередити поширення моху можна завдяки покриттю черепиці додатково спеціальним захисним лаком або силіконовим просоченням (якщо матеріал покрівлі дозволяє). Захисне покриття збільшує гладкість поверхні і покращує скочування води з даху.