+38 (050) 724-97-77

+38 (097) 914-36-05

Луцький район, с. Боголюби
вул. Набережна, 20

+38 (096) 101-99-99

+38 (066) 101-99-99

Івано-Франківська обл., с.Ямниця,
вул.Яремчука, 17

5 порад по заміні покрівлі дачного будинку

09

07.2019

Час зведення більшості дачних будиночків відноситься ще до 80-х років минулого століття. Побудовані понад 30 років тому з підручних матеріалів і практично без дотримання стандартів і технологій будиночки починають з часом приходити в непридатність. У зв'язку з цим швидкий і якісний ремонт покрівлі на дачі стає однією з найпопулярніших тем для обговорення на просторах Інтернету.

Ось декілька порад, які ми вважаємо основними при заміні покрівлі заміського будинку:

1. Обов’язкова діагностика стану покрівлі. Вважається помилковою думка, що оновити покрівлю можна просто замінивши старий покрівельний матеріал на новий. Якщо дах експлуатується протягом декількох десятків років, якщо він протікав, нехай навіть не сильно і не довго, то перед початком робіт слід провести діагностику таких елементів, як: стану кроквяної системи; цілісності гідроізоляційного шару; стану теплоізоляційних матеріалів; якості обрешітки. Обрешітку доведеться міняти в будь-якому випадку, оскільки якість монтажних робіт багато в чому залежить від правильного створення обрешітки.

2. Щоб нова покрівля була якісною, найкраще оновити гідроізоляційний шар. А якщо будинок призначений для проживання і в зимовий час – не поскупіться на нову теплоізоляцію. Сучасні мембранні плівки обійдуться не так дорого, а укласти їх не складно. Відмінний натуральний утеплювач – базальтова мінеральна вата. Укладені в два шари в шаховому порядку плити товщиною 5 см створять надійний 10-ти сантиметровий ізолюючий шар.

3. Уважно перевірити стан кроквяної системи, адже це «скелет» даху, якому належить витримати вагу гідро- і теплоізоляційного шарів, легкої обрешітки і покрівельного матеріалу. Якщо мали місце хоча б невеликі протікання, то ймовірність того, що частина крокв має сліди гниття, дуже велика. Після кількох десятиліть експлуатації дачні дахи потребують як мінімум в частковій заміні кроквяної системи, а іноді її повний демонтаж.

4. Вибрати найкращий покрівельний матеріал. Зазвичай для дачі вибирають покрівлю, яка поєднує такі якості, як естетичний зовнішній вигляд, невисоку ціну та простий монтаж. Серед таких матеріалів слід виділити: профнастил, металочерепицю, бітумну черепицю, ондулін і т. д. Натуральну черепицю для дачних дахів використовують не часто. Виглядає це покриття досить солідно, але обходиться недешево і важить чимало. Більшість власників заміських будинків воліють перекрити дах більш простим матеріалом.

5. Якщо в будинку планується спорудження мансарди або така вже є, а також, якщо дачу планується використовувати взимку, слід подбати про якісну теплоізоляцію. Для цього знадобиться додатковий матеріал, за допомогою якого формується вентиляційна порожнина, дозволяє виводити надлишкову вологу під покрівлею. Це дуже важливий момент, оскільки не можна допускати намокання теплоізоляційного матеріалу. У цьому випадку він стане просто непотрібним.

Правильно перекрити дах заміського будинку майже так само складно, як побудувати новий. Поєднання точного проектування, грамотного вибору матеріалів та професійного монтажу дозволить уникнути помилок і подарувати улюбленій дачі новий, стильний і надійний дах.